Notice: is_tax was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in /home2/fcbotosani/public_html/wp-includes/functions.php on line 5663
Liga 3: ACS Hușana Huși 2-1 FC 2 Botoșani – FC Botoșani

Liga 3: ACS Hușana Huși 2-1 FC 2 Botoșani

FC 2 Botoșani a disputat sâmbătă de la ora 17:00 partida din etapa a 7-a a Ligii a 3-a în deplasare la Vaslui contra echipei ACS Hușana Huși. Elevii conduși de Cătălin Chirilă au pierdut cu scorul de 2-1 printr-un gol primit la ultima fază al meciului.

Botoșănenii au deschis scorul prin Chică-Roșă în minutul 18, tot în prima repriză Alex Piftor putea majora scorul din penalty dar portarul gazdelor a apărat, scorul fiind 0-1 la pauză. În minutul 50 vasluienii egalează prin Cătălin Solomon. Aflat într-o zi de grație, portarul vasluian Bogdan Miron a avut încă trei parade magice în fața botoșănenilor, iar în minutele de prelungire Sergiu Gârdea marchează pentru victoria celor de la Huși.

Echipa de start pentru botoșăneni a fost:

Brînză – Koleosovs, Șincu, Tucaliuc, Neag, Micloș, Croitoru, Longher, Piftor, Chică-Roșă, Andronic

Rezerve: Purice, Baltariu, Dohotaru, Bautista, Filip, Bălan, Habet

După etapa a 7-a botoșănenii au rămas pe locul opt în clasament cu zece puncte. Etapa viitoare botoșănenii vor primi vizita formației CSM Bacău, vineri 11 octombrie de la ora 15:00 pe stadionul „1 Mai” din Dorohoi.