FC Botoșani s-a cafilicat în sferturile Cupei Ligii Adeplast

Elevii lui Leo Grozavu s-au calificat în sferturile Cupei Ligii Adeplast după ce a trecut de formația CSMS Iași cu scorul de 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat de debutantul Lorand Fulop în minutul 10 , după o pasă a fratelui său Istvan Fulop.

Leo Grozavu a trimis în teren următorii jucători:

Albuţ – Patache, Miron, Plămadă, Sg. Popovici – Bordeianu, Vaşvari, I. Fulop – Roman (60 Golofca), Matulevicius (77 Astafei), L. Fulop (63 Greu)

Rezerve: Avram, Astafei, Golofca, Ichim, Dimitrov, Juncanaru, Greu

CSMS Iaşi: Caparco – Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Ţigănaşu – Mitic, Ştefănescu (56 Piccione) – Ciucur (56 A. Cristea), V. Gheorghe, Bole – D. Roman

Rezerve: Grahovac, A. Cristea, Piccioni, Târşa, Sato, Ciucă, Martin

După caliificarea în sferturile Cupei Ligii Adeplast FC Botoșani va întâlni pe deținătoarea trofeului, Steaua București. Meciul se va disputa în septembrie pe Municipalul botoșănean.