Notice: is_tax was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in /home2/fcbotosani/public_html/wp-includes/functions.php on line 5663
Amical: FC Botoșani 1-2 PFK Beroe – FC Botoșani

Amical: FC Botoșani 1-2 PFK Beroe

FC Botoșani a disputat sâmbătă de la ora 16.00 al treilea amical din cantonamentul din Antalya. Botoșănenii au fost învinși cu scorul de 1-2 (1-1) de formația PFK Beroe, ocupanta locului nouă din campionatul Bulgariei.

Golul botoșănenilor a fost înscris de 𝐊𝐞𝐲𝐭𝐚 în minutul 19, iar bulgarii au marcat în minutele 26 prin Kamburov și 52 prin Madzharov. În acest meci Marius Croitoru a rulat aproape tot lotul de jucători.

Următoarea partidă amicală pentru botoșăneni va fi luni, 20 ianuarie, contra echipei Ahmat Groznii din Rusia.