Amical: FC Botoșani 1-0 FC Zaria Bălți (Rep.Moldova)

FC Botoșani a întâlnit într-o partidă amicală formația Zaria Bălți, echipă clasată pe locul trei în campionatul din Rep.Moldova. În fața a aproximativ 2000 de spectatori botoșănenii au câștigat partida cu scorul de 1-0,unicul gol al partidei fiind marcat de W.Barbosa în minutul 17. Leo Gorozavu a trimis în teren jucătorii mai puțin folosiți în campionatul intern printre care și noii veniți Robert Elek și Alexandru Tărnoveanu, în repriza a doua intrând toți jucătorii de pe banca de rezervă.

FC Botoșani: C.Albuț (45 R.Avram) – S.Popovici, A.Burcă, A.Ichim, A.Patache (60 Plămadă) – L. Fulop (60 Golofcă), W.Barbosa (60 Vașvari), S.Cucu (54 M.Bordeianu), Herghelegiu (60 Juncănaru)- A.Greu (54 M.Roman), R.Elek (60 Târnoveanu)

Rezerve: R.Avram, F. Plămadă, C.Juncănaru, G.Vașvari, C.Golofcă, M.Roman, M.Bordeianu, A.Târnoveanu

FC Zaria Bălți a trimis în teren următorii jucători:
S.Pascenco – I. Țîgîrlaș, A.Haceaturov, A.Novikov, O.Yermak – A.Grosu, R.Gomez – V.Guleac, V.Rata, G.Ovseannicov – G.Boghiu

Rezerve: V.Livșit, A.Dobrovinchii, A. Suvorov, V.Grigorișin, C.Droș, A.Onica

Înaintea începerii amicalului, oficialii FC Botoșani l-au premiat pe juniorul Eduard Feghiu, component al grupei profesorului Cristi Furmuz de la Liceul cu Program Sportiv Botoșani pentru prezența de spirit avută la meciul cu ASA Târgu Mureș când i-a dat foarte repede balonul lui Matulevicius după ce Marius Constantin degajase balonul în tribună. Din autul respectiv FC Botoșani a egalat scorul la 2-2 dând putere jucătorilor să câștige respectiva partidă.