Juniori | Victorie pentru FC Botoșani U19, prima înfrângere pentru FC Botoșani U17 (Foto/Video)

După eliminarea din sferturile Cupei României în fața formației FC FCSB, juniorii botoșăneni U19 și U17 s-au duelat cu formațiile LPS Piatra Neamț, respectiv Politehnica Iași, în etapa a 9-a a Campionatului Național de Fotbal.

FC Botoșani U19 a câștigat cu scorul de 2-0 împotriva echipei LPS Piatra Neamț prin golurile lui Cucuruzac în minutul 36 și Grosu în minutul 40 din lovitura liberă.

Echipa de start:

FC Botoșani U19: Duta – Toma,Dohotariu, Mircescu,Irimescu – Cucuruzac,Vamanu – Arapasu,Piftor, Grosu – Coteata

FC Botoșani U17 a suferit prima înfrângere din campionat în fața echipei de pe locul doi, Politehnica Iași, cu scorul de 1-2. Golul botoșănenilor a fost marcat de Robert Bălan.

Din lipsa unui teren de joc practicabil în Botoșani ambele partide de juniori s-au disputat pe terenul sintetic de la LPS Roman.