Liga Elitelor | Succes la juniori contra Sepsi OSK

În weekend la Dorohoi s-au disputat partidele din etapa a 4-a a Ligii Elitelor unde juniorii botoșăneni au întâlnit pe teren propriu pe cei de la Sepsi OSK.

FC Botoșani U19 conduși de Cătălin Chirilă si Daniel Șchiopu s-au impus cu scorul de 4-1. Golurile au fost marcate de David Gabriel ( min 24 ) , Dimitrie Toader ( min 54 ) si Nechita Sebastian cu o dublă ( min 44 si min 78) pentru botoșăneni in timp ce golul de onoare a celor de la Sepsi a fost marcat de Dobrean Darius in minutul 72.

FC Botoșani U17 conduși de Paul Cucu si Cristian Frumuz au invins cu scorul de 3-2 . Golurile botosanenilor au fost marcate de Cărăușu Codrin ( min 25 ) , Dănilă Eduard ( min 55 ) si Balan Robert ( min 71 ) iar pentru Sepsi, Clinciu Flavius a reusit o dubla in minutele 65 si 75.
Etapa urmatoare, juniorii botosaneni U19 si U17 se deplaseaza pe terenul celor de la Dinamo Bucuresti.