Liga 3: Știința Miroslava 2-0 FC II Botoșani

FC II Botoșani a disputat marți de la ora 17.00 partida intermediară din etapa a 22-a a ligii a 3-a, în deplasare la Știința Miroslava. Elevii lui Vespazian Colban au fost învinși cu scorul de 2-0, fiind primul rezultat negative de când „Colbi” a preluat echipa. Golurile au fost înscrise de Adrian Viorica în minutul 16 și Edi Sandu în minutul 50, Marian Târșa ratând un penalty în minutul 80.

Echipa de start:

Iulian Anca-Trip – Neag Raul, Andrei Pițian, Andrei Chindriș, Moussa Diakite – Dragoș Penescu, Marian Târșa – Alexandru Piftor (cpt), Răzvan Andronic, Alexandru Corban – Marian Chica-Roșă

Rezerve: Adelin Purice, Adelin Arapașu, Marian Habet, Radu Marinescu, Alexandru Micloș, Adrian Moescu, Marius Filip

După rezultatul contra ieșenilor de la Miroslava, FC 2 Botoșani rămâne cu 18 puncte în clasament, la egalitate cu CSM Pașcani.

Etapa viitoare botoșănenii vor întâlni pe terenul de la Dorohoi echipa CSM Pașcani, vineri 12 aprilie de la ora 17.00.