Liga 3: FC 2 Botoșani 3-3 ACS Suporter Club Oţelul Galaţi

FC 2 Botoșani a disputat pe teren propriu, vineri de la ora 17:00 partida din etapa a 21-a a Ligii a 3-a contra formației ACS Suporter Club Oţelul Galaţi, echipă aflată pe locul doi în clasament. Botoșănenii au terminat la egalitate, scor 3-3, într-un meci spectaculos în care s-au marcat două goluri în prelungirile partidei. Jucătorii care au punctat pentru FC Botoșani au fost Alexandru Piftor în minutele 1 și 90 și atacantul Marian Chica-Roșă în minutul 60, iar gălățenii au marcat în minutele 32 prin Bogdan Crihană, 88 prin Alexandru Zaharia și 90+3 fostul atacant al FC Botoșani, George Cârjan.