Juniori | FC Botoșani U19 8-2 LPS Roman U19 (FOTO)

Miercuri de la ora 12:00 a avut loc restanța meciurilor dintre FC Botoșani U19 și U17 contra formațiilor LPS Roman, partide anulate din cauza condițiilor meteo nefavorabile.

Pe terenul de la Ipotești, FC Botoșani U19 a trecut categoric cu scorul de 8-2 golurile fiind marcate de Vamanu (min.28 și 35), Coteață (min.38) și Arapașu (min.43) în prima repriză, iar în repriza a doua au marcat Piftor (min.52), Popovici (min.67), Tucaliuc (min.72) și Ciobanu (min.90).

Echipa de start:

Duță – Toma, Murărașu, Mircescu, Irimescu – Dohotaru, Vamanu – Arapașu, Piftor, Popovici – Coteață

De la ora 14:00 juniorii U17 conduși de profesorii Daniel Șchiopu și Cătălin Chirilă au terminat la egalitate, scor 1-1, marcatorul botoșănean fiind Bălan Daniel în minutul 15.