Juniorii A FC Botoșani au disputat sâmbătă de la ora 12:00 pe terenul de la Ipotești partida contra celor de la CSM Poli Iași contând pentru etapa a 9-a. Într-un meci în care botoșănenii au dominat echipa adversă din toate punctele de vedere, tehnic, tacti, fizic și motivațional nu au reușit să acumuleze nici măcar un punct. Ieșenii au câștigat cu  scorul de 2-1, scorul la pauză fiind 0-0. Pentru formația botoșăneană a marcat atacantul Alex Coteață. La numarul de ocazii clare de a marca am condus detașat, având nu mai puțin de șapte ocazii singur cu portarul, fără să reușim să concretizăm. Oaspeții au ajuns de trei ori în fața porții și au marcat două goluri, unul din penalti corect acordat.

Echipa de start:

Duță – Toma, Dohotariu, Murărașu, Băltari – Tucaliuc, Cucuruzac, Vamanu, Irimescu – Coteață, Piftor

Juniorii B ai FC Botoșani au învins cu scorul de 1-0 formația ieșeană prin golul lui Părosu George din minutul 5 al partidei.