FC Botoșani părăsește eCupa României fiind învinsă de Politehnica Iași (video)

FC Botoșani a părăsit eCupa României după trei partide intens disputate între David Croitoru și jucătorii Iașului, Sorin Șerban și Răzvan Onea.

În prima partidă David l-a învins pe Sorin Șerban cu scorul de 3-1 prin golurile lui Dugandzic din minutele 18 și 82 și Chalkiadakis în minutul 45 și iar pentru ieșeni a marcat Grădinaru în minutul 58.

În a doua partidă David l-a întâlnit pe Răzvan Onea, pierzănd partida cu 2-3. Golurile roș-alb-albaștrilor au fost marcate de Ofosu în minutule 47 și 79, iar pentru ieșeni au marcat Luckassen (min.16), Cristea (min.34) și Breveld (min.43).

Scorul general fiind de 1-1 a urmat a treia partidă, din nou mijlocașul David Coroitoru întâlnind-ul pe Răzvan Onea. Scorul partidei a fost de 0-1 pentru Politenica Iași, unicul gol al partidei fiind marcat de Breeveld în minutul 18.