Etapa 6: FC Botoșani 0-2 Rapid București

Elevii lui Marius Croitoru au suferit duminică seara prima înfrângere din campionat contra echipei Rapid București, meci contând pentru etapa a 6-a din Casa Pariurilor Liga 1. Giuleștenii au câștiga cu scorul de 2-0, golurile fiind marcate de Younes Bnou-Marzouk în minutul 84 și Saifeddine Alami în minutul 90+2.

FC Botoșani: Ed. Pap – Braun, Racovițan, Șeroni, Țigănașu – E. Papa, Ed. Florescu, Ongenda – Matheus, M. Roman I, R. Fili
Rezerve: M. Contra – Patache, Chindriș, D. Croitoru, Petkovski, Tîrcoveanu, Kage, Sila, Souza Silva

Rapid: H. Moldovan – Belu-Iordache, Săpunaru, D. Grigore, J. Morais – R. Moise, Crepulja, Al. Albu – Pănoiu – Ad. Bălan, N. Carnat
Rezerve: Drăghia – Florica, Marzouk, Goge, R. Ilie, Alami, Dandea, Hlistei, Bg. Barbu

Următoarea etapă va fi duminică, 29 august de la ora 18.15 în deplasare la Sepsi OSK.