Etapa 17: FC Botoșani 1-1 FC Voluntari

FC Botoșani nu a reușit să obțină decât un punct în partida de pe teren propriu, împotriva formației FC Voluntari, scor 1-1. Oaspeții au deschis scorul în prima repriză prin Vadim Rață iar FC Botoșani a egalat prin Malcolm în debutul părții secunde. În minutul 77, Tîrcoveanu a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben.
Chiar dacă prezența pe stadion a fost posibilă, la meci au luat parte aproximativ 800 de suporteri. În clasament, FC Voluntari se află pe locul trei, cu 29 de puncte, în timp ce FC Botoşani este pe 6, cu 28 de puncte.

FC Botoşani: Pap – Braun, Racoviţan, Dawa, Şeroni – Papa, Edjouma, Ţigănaşu – Kage, Ongenda, M. Roman I

Rezerve: M. Contra, Petkovski, D. Croitoru, Sila, Ed. Florescu, Fili, Souza, Dragu, Tîrcoveanu

Voluntari: M. Popa – Ricardinho, Tamaş, Meleke, Miranda – Raţă, Droppa, I. Gheorghe – Cr. Costin, Nemec, Marcelo

Rezerve: Râmniceanu, C. Achim, Al. Ilie, Al. Vlad, L. Fulop, Tavares, N. Roşu, Golan, Angelov

Etapa viitoare roș-alb-albaștrii vor primi vizita echipei Universitatea Craiova, luni 6 decembrie de la ora 20.30.