Conferință de presă după Gaz Metan Mediaș – FC Botoșani

FC Botoșani a reușit să câștige partida de la Mediaș și să revină pe loc de play-off în Liga 1. La finalul jocului, Marius Croitoru s-a arătat mulțumit de rezultat dar a recunoscut că a avut mari emoții.

“Răsuflu greu, am îmbătrânit 2-3 ani meciul acesta. În prima repriză trebuia tranșat meciul. Apoi, am avut penalty și un om în plus, nu am știut să gestionăm acele momente. Am avut 15-20 minute în repriza a doua când jucătorilor le-a fost frică să nu piardă meciul. Asta înseamnă să nu ai rezultate bune în ultima perioadă. E o victorie meritată, nu știu dacă Gazul, fără să jignesc, a avut ocaziile pe care noi le-am avut.

Ne interesează foarte mult rezultatul. Am preferat să aștept în zona doi pentru a nu da spații. Vedeți, aici e paradoxul. Eu tot timpul am atacat, m-am deschis și tot timpul veneau peste mine și luam goluri.”, a declarat Marius Croitoru.