Notice: is_tax was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in /home2/fcbotosani/public_html/wp-includes/functions.php on line 5663
Amical: FC Botoşani 1-3 FK Kukesi – FC Botoșani

Amical: FC Botoşani 1-3 FK Kukesi

FC Botoşani a jucat în această seară primul meci amical din cantonamentul din Austria. Echipa antrenată de Costel Enache a fost învinsă cu scorul de 3-1 de către formaţia albaneză Kukesi.
Botoşănenii au deschis scorul în debutul partidei prin argentinianul Esteban Ciaccheri cu călcâiul. Albanezii au egalat după numai 5 minute. În minutul 37, albanezii au marcat din nou iar la pauză conduceau cu 2-1. În partea secundă, tot Kukesi a reuşit să marcheze, din penalty. Partida s-a încheiat cu scorul de 3-1 în favoarea albanezilor iar pentru FC Botoşani urmează un amical cu Dinamo Kiev, meci programat sâmbătă după amiază.

Echipa de start:

FC Botoşani: Cobrea – Patache, Miron, Plămadă, Muşat – Cucu, Bordeianu, L. Fulop – Serediuc, Ciaccheri, Buş.

Rezerve: Pap, Avram, Burcă, Golofcă, Juncănaru, Moruţan, Popa, Roman, Târşa, Ungurușan, Tincu